Tým KAMAZ vítězí na Dakaru 2014

Posádka Andreje Karginova (č. 506) vyhrála slavný závod Dakar-2014 a přinesla 12. výhru týmu KAMAZ-Master.

Stejně jako v minulém roce, třináctá etapa uklidnila nervózní fanoušky týmu KAMAZ-Master. Navzdory své zdánlivé jednoduchosti - malému rozsahu, jednoduchému reliéfu trasy, poměrně komfortnímu náskoku před soupeři, Andrej Karginov musel čekat na rozhodnutí rozhodčích, aby měl jasno v tom, jestli vyhrál závod, nebo předá prvenství de Royovi. 

Před závěrečnou etapou vyhrával Karginov o 7 minut před holanďanem, ikdyž v sobotu se dostal ruský tým do nepříjemné situace. Na posledních kilometrech úzké silnice s rychlým úsekem, se stala nehoda čínské posádky č. 319. Terénní automobil se převrátil a zablokoval silnici. Posádka s číslem 501 Gerarda de Roye projela kolem, nepatrně se dotýkala na úzké silnici poškozeného vozu, ale na pomoc zraněným nezastavovala. Při příjezdu posádek Karginova a Nikolajeva se pokusili postavit automobil zpět na kola ručně, ale neúspěšně. Na řadu přišla technika. Za pomoci nákladního vozu Andreje Karginova dostali džíp na kola, silnice se uvolnila a zmizela kolona čekajících automobilů. Posádka Karginova ztratila 9 minut a přijela do cíle na druhém místě. 

Ze závěrečného protokolu bylo jasné, že soudci mohli vrátit Karginovi čas, který ztratil při pomoci posádce č. 319. Výsledky etapy byly upraveny. Vítezství v Dakaru 2014 získal Andrej Karginov před nejbližším soupeřem o 3 minuty a 11 vteřin. 2. místo získala posádka 501 Gerarda de Roye (Iveco), třetí, čtvrté a páté místo posádky KAMAZ-Master: Nikolajev, Sotnikov a Šibalov. 

Pro KAMAZ-Master to bylo 12. vítězství na Dakaru.

Obrázky


vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014
Kamaz