AGP - 27Automobilová plošina AGP-27 na podvozku KAMAZ-65115 je určena k zvedání pracovníků i s materiálem a nářadím při provádění opravárenských, stavebních a dalších činnostech.

Automobilová hydraulická teleskopická plošina AGP-27 je určena ke zdvihu lidí a materiálu až do výšky 27 metrů. Vysunutí ramene do boku může být až 19 metrů. Nízká hmotnost (5 500 kg) umožňuje montovat plošinu na třínápravové i dvounápravové automobily různých značek.

Hlavní součást zařízení je teleskopické rameno, které je složeno z 5 úseků. Tyto jednotlivé části ramene jsou vyrobeny z vysokopevnostní oceli DOMEX S960. K poslední části ramene je připevněna plošina, která se může otáčet okolo své osy napravo i nalevo o 70°. Nosnost plošiny 300 kg. Za pomoci vyrovnávacího válce je plošina automaticky ve vodorovné poloze při jakékoli činnosti ramene. Bezpečnost pracovníků je zajištěna kvalitním zavíracím mechanismem vchodové části plošiny, do rámů jsou připevněny šrouby, ke kterým lze připojit bezpečnostní jistící pásy. 

Odolnost celé soustavy je zajištěna čtyřmi výsuvnými opěrami, vyrobenými z vysokopevnostní oceli DOMEX S700. Ovládání plošiny je umístěno jak na plošině, tak na podvozku automobilu. Lze využít také dálkové ovládání. Zvedací zařízení je vybaveno bezpečnostními pojistkami, které zamezují práci plošiny při přetížení, poruše, nebo pokuď není automobil na podpěrách. 

 

Charakteristiky AGP - 27
 
Typ Hydraulická plošina
Základní podvozek KAMAZ - 65115
Pohon 6x4
Kabina
Druh kabiny Obyčejná
Prostor pro přespání Ne
Motor
Ekologický standart EURO-5
Model motoru 740.62
Výkon, koňských sil 280
Palivová soustava Bosch
Objem palivové nádrže, l 210
Převodovka
Model převodovky 154
Model spojky MFZ 430
Odpružení listová pera
Mezinápravová uzávěrka diferenciálu Ano
Uzávěrka nápravových diferenciálů Ano
Převodový poměr 4,98
Charakteristiky speciální nástavby
Maximální výška plošiny, m 27
Vysunutí pracovní plošiny, m 19
Nosnost plošiny, kg 300
Počet částí ramene 6

 

Obrázky


vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014
Kamaz